Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Młode Myśli – Wielkie Rozmowy. Inspirujące spotkanie z Agnieszką Holland

Materiały organizatorów
Inspirowanie i rozwijanie młodzieży poprzez organizację spotkań z wyjątkowymi dorosłymi to cel projektu „Młode Myśli – Wielkie Rozmowy”, który powstał z inicjatywy uczennic I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Kolejne spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek, 26 listopada w WSPiA. Gościem specjalnym będzie znana polska reżyserka filmowa i teatralna, Agnieszka Holland.
„Młode Myśli – Wielkie Rozmowy” to projekt pięciu uczennic ze współpracującego od wielu lat z WSPiA I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Jego celem jest otwarcie młodzieży na ważne tematy, które mogą być kluczowe dla ich rozwoju osobistego i zawodowego. Inicjatywa ta, to również przestrzeń do dialogu i aktywnego słuchania, co sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów, wzmacnianiu więzi społecznych oraz kształtowaniu umiejętności komunikacyjnych młodych ludzi.
Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 26 listopada, będzie niepowtarzalną okazją do rozmowy z Agnieszką Holland, polską reżyserką filmową i teatralną, scenarzystką, aktorką i tłumaczką. Znana z takich produkcji jak „Obywatel Jones”, „Pokot” czy „Szarlatan”, Holland zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej.
 
Osoby zainteresowane dyskusją zapraszamy już w najbliższy wtorek, 26 listopada do Kampusu WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Początek spotkania o godzinie 11:00.
Gościem pierwszego z cyklu spotkań „Młode Myśli – Wielkie Rozmowy” była Dorota Nowak-Maluchnik, Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie, która opowiedziała o swojej pracy na obecnie zajmowanym stanowisku i o doświadczeniu, jakie zdobyła, będąc wieloletnim dyrektorem szkoły, a wcześniej pracownikiem Konsulatu RP w Grodnie. Odpowiedziała także na liczne pytania uczniów dotyczące rozwoju emocjonalnego uczniów, ekologii, przyszłości edukacji seksualnej, konkursów przedmiotowych, a przede wszystkim planowanych zmian w polskim systemie kształcenia.
I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie od wielu lat współpracuje z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą. Uczniowie uczestniczą m.in. w zajęciach w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa oraz inicjatywach naukowych organizowanych przez Uczelnię i Koła Naukowe.
(ip)