Od października 2020 roku wszystkie wykłady i konwersatoria w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą odbywać się zdalnie, natomiast ćwiczenia i laboratoria w sposób tradycyjny – taką decyzję podjęły władze Uczelni.
Decyzja o nauczaniu hybrydowym wynika z troski o bezpieczeństwo studentów i wykładowców – informuje w komunikacie wysłanym społeczności akademickiej Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. W przesłanej wiadomości Rektor zwraca uwagę, że nadal nie wiadomo, w jakim kierunku będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna zarówno w Polsce, jak i na świecie.
W liście do pracowników WSIiZ dr Wergilusz Gołąbek dziękuje im za dotychczasowe zaangażowanie i podkreśla, że szkoła bardzo dobrze poradziła sobie z kryzysową sytuacją: „Stanęli Państwo na wysokości zadania. Sygnały, które do nas bowiem docierają od studentów są jednoznaczne – doceniają wysiłek Uczelni i jakość oferowanych zajęć. Można stwierdzić, rezygnując z fałszywej skromności, że jesteśmy jedną z niewielu uczelni w Polsce, która w tak profesjonalny sposób prowadziła zajęcia dydaktyczne w czasach epidemii. Za to Państwu jeszcze raz dziękuję”.
Zajęcia online na WSIiZ rozpoczęły się już trzy dni po ogłoszeniu przez Rząd RP decyzji o konieczności zawieszenia klasycznych zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do końca roku akademickiego ponad 90 procent zajęć przeprowadzono online w trybie synchronicznym, a dzięki systemowi Blackboard kontakt studentów z wykładowcami miał miejsce w czasie rzeczywistym. Większość zajęć przeprowadzana była z domów wykładowców, zaś studenci korzystali ze swoich tabletów lub smartfonów. Online odbywały się także egzaminy oraz obrony prac dyplomowych, tylko w semestrze zimowym przeprowadzono ich prawie 400.
Część zajęć ćwiczeniowych i laboratoryjnych powróciła w trybie tradycyjnym 20 czerwca br. W kampusie uczelni w Kielnarowej odbywały się wybrane zajęcia na 4 kierunkach studiów: Dietetyka, Fizjoterapia, Kosmetologia, Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Z kolei w budynku przy ulicy Sucharskiego stacjonarnie odbywały się niektóre zajęcia w ramach Centrum Studiów Podyplomowych.
(ip)