Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Budowa domu w Rzeszowie – 5 sposobów na obniżenie kosztów inwestycji

Materiały prasowe

Samodzielna budowa domu w Rzeszowie jest inwestycją, która pochłonie przynajmniej kilkaset tys. zł. Ile dokładnie? Tu już bardzo wiele zależy od Twoich planów, decyzji i zamierzeń. Jedno jest pewne: dzięki wykorzystaniu poniższych porad możesz znaleźć wiele niebagatelnych oszczędności, które zwiększą szansę na korzystne kredytowanie czy pozwolą na wykorzystanie większej sumy przy urządzeniu wnętrz.

1. Działka

Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie domu? W takim razie wybiegasz myślami daleko w przyszłość. Jeżeli dopiero przymierzasz się do budowy domu w Rzeszowie, upewnij się, że zamierzasz to zrobić na odpowiedniej działce. Jej cena może być niższa ze względu na lokalizację nieco dalej od centrum miasta (np. w jednej z wsi pod Rzeszowem). Oszczędność płynie również z wyboru działki gotowej do budowy, czyli z gruntem nośnym.

2. Projekt

Podczas poszukiwań oszczędności przy budowie domu warto skupić się już na etapie wybierania projektu. Zwróć uwagę, że niejednokrotnie tańsze projekty nie odbiegają od droższych pod względem estetyki czy funkcjonalności. Poza tym na stronach z projektami bardzo często firmy oznaczają poszczególne z nich jako „tanie w realizacji”.

3. Technologia

Na ostateczny koszt budowy domu w Rzeszowie w dużej mierze wpływa zastosowana technologia. Inwestorzy wybierają współcześnie między:

  • tradycyjnymi domami murowanymi,
  • domami w technologii szkieletowej,
  • „szybkimi” domami z prefabrykatów.

Każda z nich ma swoje wady i zalety. W każdej również możesz znaleźć potencjalne oszczędności – np. dzięki krótszemu czasowi realizacji czy możliwości prowadzenia samodzielnych prac.

4. Metraż i pomieszczenia

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń mieszkania, dowiesz się, co ma znaczenie przy ustalaniu wysokości składki. Metraż wpływa na koszt polisy pośrednio, bo poniekąd decyduje o wartości mieszkania. Zwróć jednak uwagę, że powierzchnia i liczba pomieszczeń mają istotne znaczenie dużo wcześniej, bo już na etapie planowania budowy. Czy potrzebujesz dużego domu, nawet jeśli dysponujesz sporą działką? Czy wiesz, ile będzie kosztować ogrzewanie dodatkowych sypialni i pokojów, które nie będą nawet zamieszkane? A może planujesz powiększanie rodziny i chcesz zawczasu zainwestować w dostatecznie duży dom? Jest wiele pytań, na które musisz odpowiedzieć, ale rezygnacja z niepotrzebnych metrów kwadratowych zapewnia realne oszczędności.

5. Oszczędności na materiałach i usługach

Tak jak ranking ubezpieczenia mieszkania online pozwala bardzo szybko znaleźć najkorzystniejszą polisę, tak inne działania w Internecie również powinny zapewnić Ci wiele pożądanych oszczędności. W czasach, kiedy ceny materiałów szybują w górę (albo są trudno dostępne), warto zestawiać ze sobą wszystkie oferty – od popularnych sieci dyskontów, po najmniejsze składy i hurtownie budowlane w okolicy.

Analogicznie warto rozważnie wydawać środki na usługi fachowców. Być może oszczędność znajdziesz poprzez powierzenie większej liczby zadań jednemu zespołowi, ale czy na pewno zapewni Ci jakość, której oczekujesz? Weź pod uwagę wszystkie istotne kwestie, zanim zdecydujesz się wydawać dziesiątki tysięcy zł na usługi. A może część prac weźmiesz na siebie i w ten sposób również zaoszczędzisz?

Podsumowanie

Istnieje jeszcze wiele innych sposobów na oszczędność przy budowie domu – np. rezygnacja z garażu czy negocjowanie cen. Istotne jest, aby zaniżanie budżetu nigdy nie wpływało znacząco na ostateczną jakość budynku i efekt, który ma Cię przecież satysfakcjonować.

artykuł sponsorowany