Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Boże Narodzenie 2024

44,5 tysiąca mężczyzn z Podkarpacia zadbało o swoje zdrowie!

Fot. NFZ

44,5 tysiąca mężczyzn z Podkarpacia zadbało o swoje zdrowie – sprawdźcie szczegóły. Trwa akcja #movember – sprawdźcie raport NFZ dotyczący zdrowia mężczyzn

  • Raport i przewodnik w jednym – kompendium wiedzy dla każdego mężczyzny
  • Dbanie o zdrowie jest oznaką męskości, odwagi, opiekuńczości, dbania o siebie i najbliższych
  • Seria poradników i materiałów wideo, w których lekarze mówią krok po kroku, jak zadbać o siebie

6 ważnych tematów i 6 ważnych rozmów

Panowie, boicie się wizyty u lekarza i trudnych pytań? Niepotrzebnie, ale mam dla Was dobry wstęp – filmy, w których specjaliści opowiedzą o 6 różnych aspektach zdrowia mężczyzn. Nie są to krótkie reklamy, ale poważne rozmowy na poważne tematy. Zarezerwujcie sobie czas i posłuchajcie ekspertów – zachęca Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ.

  1. Zdrowie mężczyzn. Wstęp do męskiej profilaktyki
  2. Zdrowie mężczyzn. Na co chorują mężczyźni?
  3. Zdrowie mężczyzn. Od juniora do seniora. Kompendium badań okresowych
  4. Zdrowie mężczyzn. Męska otyłość a zasady zdrowego żywienia
  5. Zdrowie mężczyzn. Męski stres i związane z nim zagrożenia
  6. Zdrowie mężczyzn. Wczesna informacja o początkach choroby. Dlaczego jest tak ważna?

Czy podkarpaccy mężczyźni dbają o męskie sprawy?

Poradnia urologiczna to miejsce, które powinien odwiedzić każdy mężczyzna po 40. roku życia. Dlaczego wtedy? Lekarze podkreślają, że to moment, w którym gruczoł prostaty zaczyna dawać o sobie znać. Sam jego przerost nie jest groźny, choć może utrudniać życie. Groźny jest jednak nowotwór, o którym lepiej dowiedzieć się wcześniej, niż wtedy gdy na leczenie będzie już za późno.

W 2023 roku, 48 poradni urologicznych na terenie Podkarpacia przyjęło 67 977 panów starszych niż 40 lat. U ponad 44,5 tysiąca z nich (czyli 66%) lekarz stwierdził przerost gruczołu prostaty. Z pewnością nie była to dla nich dobra informacja, ale zasługują na pochwałę za to, że przełamali lęk i własne obawy. Dzięki jednej wizycie mają wiedzę jaki jest stan ich zdrowia oraz mają pewność, że to „tylko” przerost, a nie zmiana nowotworowa!

Poradnik – krok po kroku

Panowie, potrzebujecie poradnika, w którym będzie wszystko w jednym miejscu? Oto on – Poradnik Pacjenta: Profilaktyka to męska sprawa. Znajdziecie w nim informacje o pierwszym kroku, wpływie stylu życia na zdrowie, samobadaniu i tym, jakie objawy powinny nas zaniepokoić –  mówić Rafał Śliż.

(ip) NFZ