44,5 tysiąca mężczyzn z Podkarpacia zadbało o swoje zdrowie – sprawdźcie szczegóły. Trwa akcja #movember – sprawdźcie raport NFZ dotyczący zdrowia mężczyzn
- Raport i przewodnik w jednym – kompendium wiedzy dla każdego mężczyzny
- Dbanie o zdrowie jest oznaką męskości, odwagi, opiekuńczości, dbania o siebie i najbliższych
- Seria poradników i materiałów wideo, w których lekarze mówią krok po kroku, jak zadbać o siebie
6 ważnych tematów i 6 ważnych rozmów
Panowie, boicie się wizyty u lekarza i trudnych pytań? Niepotrzebnie, ale mam dla Was dobry wstęp – filmy, w których specjaliści opowiedzą o 6 różnych aspektach zdrowia mężczyzn. Nie są to krótkie reklamy, ale poważne rozmowy na poważne tematy. Zarezerwujcie sobie czas i posłuchajcie ekspertów – zachęca Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ.
- Zdrowie mężczyzn. Wstęp do męskiej profilaktyki
- Zdrowie mężczyzn. Na co chorują mężczyźni?
- Zdrowie mężczyzn. Od juniora do seniora. Kompendium badań okresowych
- Zdrowie mężczyzn. Męska otyłość a zasady zdrowego żywienia
- Zdrowie mężczyzn. Męski stres i związane z nim zagrożenia
- Zdrowie mężczyzn. Wczesna informacja o początkach choroby. Dlaczego jest tak ważna?
Czy podkarpaccy mężczyźni dbają o męskie sprawy?
Poradnia urologiczna to miejsce, które powinien odwiedzić każdy mężczyzna po 40. roku życia. Dlaczego wtedy? Lekarze podkreślają, że to moment, w którym gruczoł prostaty zaczyna dawać o sobie znać. Sam jego przerost nie jest groźny, choć może utrudniać życie. Groźny jest jednak nowotwór, o którym lepiej dowiedzieć się wcześniej, niż wtedy gdy na leczenie będzie już za późno.
W 2023 roku, 48 poradni urologicznych na terenie Podkarpacia przyjęło 67 977 panów starszych niż 40 lat. U ponad 44,5 tysiąca z nich (czyli 66%) lekarz stwierdził przerost gruczołu prostaty. Z pewnością nie była to dla nich dobra informacja, ale zasługują na pochwałę za to, że przełamali lęk i własne obawy. Dzięki jednej wizycie mają wiedzę jaki jest stan ich zdrowia oraz mają pewność, że to „tylko” przerost, a nie zmiana nowotworowa!
Poradnik – krok po kroku
Panowie, potrzebujecie poradnika, w którym będzie wszystko w jednym miejscu? Oto on – Poradnik Pacjenta: Profilaktyka to męska sprawa. Znajdziecie w nim informacje o pierwszym kroku, wpływie stylu życia na zdrowie, samobadaniu i tym, jakie objawy powinny nas zaniepokoić – mówić Rafał Śliż.
(ip) NFZ