Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

7 mln zł dla WSIiZ-u! Na co przeznaczą pieniądze?

Fot. WSIiZ

RZESZÓW. Projekt Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pt. ?WSIiZ – Programujemy rozwój. Rozwijamy możliwości? został uznany za jeden z najlepszych w kraju, otrzymał trzecie miejsce na liście rankingowej i tym samym unijne dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Uzyskane w grancie środki w wysokości ok. 7 mln zł pozwolą WSIiZ, jednej z największych polskich uczelni niepublicznych, na realizację kompleksowego programu wsparcia studentów i pracowników uczelni (w sumie projektem zostanie objętych ponad 1100 osób). W ramach grantu zaplanowano także wdrożenie nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz wsparcie informatyczne procesów zarządzania.

Cel przedsięwzięcia

Ideą przewodnią projektu jest dalsze wzmacnianie dotychczasowych filarów rozwoju uczelni, a przede wszystkim oferty edukacyjnej zorientowanej na praktyczne umiejętności, dzięki którym absolwenci WSIiZ świetnie odnajdują się na rynku pracy. W ofercie pojawią się nowe atrakcyjne ścieżki kształcenia w zakresie programowania, systemów informatycznych SAP, grafiki multimedialnej i nowych mediów, rozwoju produktów kosmetycznych, czy bezpieczeństwa w administracji publicznej.

WSIiZ znana z wysokiego stopnia umiędzynarodowienia (jeden z liderów wśród wszystkich polskich uczelni wyższych), zadbała także o wprowadzenie do oferty nowych ścieżek kształcenia w języku angielskim: są to media cyfrowe (digital media) i zarządzanie projektami (project management) ? podkreśla Grzegorz Karpiuk, kierownik Biura Projektów WSIiZ i jeden z autorów wniosku.

Co zyskają studenci?

Studenci będą także mogli skorzystać z szerokiej gamy certyfikowanych warsztatów i szkoleń zawodowych, dających kwalifikacje niezbędne do skutecznego funkcjonowania w branżach na polskim i międzynarodowym rynku pracy (warto tu wymienić kursy IATA dla studentów specjalności związanych z zarządzaniem w lotnictwie, jednego z flagowych kierunków w ofercie WSIiZ). Zostaną opracowane i wdrożone nowe gry symulacyjne związane z różnymi aspektami zarządzania w firmach i organizacjach, specjalistyczne zajęcia poświęcone design thinking i przedsiębiorczości.

Wprowadzone zostaną nowe rozwiązania informatyczne, usprawniające zarządzanie uczelnią, które także podniosą komfort studiowania na Uczelni. Podjęte zostaną także działania pozwalające na jeszcze sprawniejszy rozwój współpracy uczelni z otoczeniem gospodarczym, zwłaszcza z sektorem biznesu.

Wzmocnienie pozycji uczelni

Dzięki swojej kompleksowości ten projekt stanowi kolejny etap realizacji strategii wzmacniania pozycji naszej Uczelni w coraz bardziej wymagającym otoczeniu rynkowym. Łączy on się także z innymi inicjatywami projektowymi, w których uczestniczymy, w tym z szeroko zakrojonym programem praktyk zawodowych, realizowanym w ramach środków przekazanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ? informuje Andrzej Rozmus, Prorektor ds. Nauczania WSIiZ  ? Wierzymy, że dzięki jego realizacji będziemy atrakcyjnym miejscem do studiowania, zarówno dla studentów polskich, jak i zagranicznych.

Myślę też, że dobrą dewizą projektu jest sam jego tytuł: stawiamy na nowoczesne technologie informatyczne, otwierając naszym studentom szerokie możliwości rozwoju? podsumowuje Grzegorz Karpiuk, kierownik Biura Projektów WSIiZ.